Advokátní kancelář Štol & Tuháček

Aktuality

Nový občanský zákoník a děti

22. 01. 2014
Jaký bude mít nové soukromé právo vliv na děti a jejich výchovu? Přečtěte si další díl našeho seriálu o novém občanském zákoníku, který připravujeme pro Jihočeské týdeníky.

Nová úprava manželství a rodiny

15. 01. 2014
Naše kancelář pro Vás připravila další díl seriálu o novém občanském zákoníku v Jihočeských týdenících, který se tentokrát věnuje úpravě manželství a rodiny.

Ptejte se nás na aktualne.cz na nový občanský zákoník

13. 01. 2014
Co mění nový občanský zákoník? Na dotazy čtenářů budou odpovídat pro bono advokáti včetně naší partnerky Radky Korbelové Dohnalové ve středu 15. ledna od 9 do 12 hod na www.aktualne.cz. Přidejte se! Dotazy můžete posílat již dnes.

Novinky v dědictví

08. 01. 2014
Dnes vyšel v Jihočeských týdenících 1. díl seriálu o novém občaském zákoníku, který pro Vás připravuje naše advokátní kancelář. Dozvíte se v něm, jaké hlavní novinky přináší nové soukromé právo v oblasti dědictví.

Úspěšně jsme iniciovali další správní řízení ve věci Jordán

06. 01. 2014
Na základě podnětu naši kanceláře zahájila Česká inspekce životního prostředí nové správní řízení o uložení pokuty týkající se havarijního protržení provizorní dělící hráze na Jordánu. Více informací naleznete v příloze.

PF 2014

20. 12. 2013
Přejeme Vám krásné Vánoce a vše dobré v novém roce.

Připravujeme seriál o novém občanském zákoníku

18. 12. 2013
Dnešním rozhovorem s naším partnerem JUDr. Milošem Tuháčkem v Táborském týdeníku odstartoval seriál o novém občanském zákoníku, který pro vás bude připravovat naše advokátní kancelář.

Podáváme trestní oznámení v kauze Jordán

10. 12. 2013
Naše kancelář zastupuje táborskou zastupitelku Ing. Michaelu Petrovou, která podala trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli protržení provizorní nádrže na Jordánu v Táboře na konci loňského roku.

Školíme nový občanský zákoník

02. 12. 2013
Na konci listopadu jsme pro naše klienty uspořádali celodenní seminář, kde jsme je seznámili se všemi hlavními novinkami, které je čekají od 1. 1. 2014 v souvislosti s účinností nového občanského zákoníku a zákona o obchodních korporacích.

Jsme na Facebooku

25. 11. 2013
Vstupujeme do světa Facebooku! Příznivci této sociální sítě tak budou moci sledovat naše aktivity, novinky a informace o kanceláři na našem profilu, přístup naleznete zde.

Nová partnerka naší advokátní kanceláře

25. 09. 2013
Novou partnerkou naší advokátní kanceláře se stala Mgr. Radka Korbelová Dohnalová, Ph.D., specialistka na rodinné právo a na oblast lidských práv.

Účastnili jsme se debaty o budoucnosti Temelína

04. 09. 2013
Partner naší kanceláře Miloš Tuháček se zúčastnil diskuze na téma Výstavba nových energetických bloků v jaderné elektrárně Temelín pořádané Sdružením pro trvale udržitelný rozvoj, kde vystoupil na téma právní aspekty výstavby.

Napadáme územní plány měst a obcí

20. 08. 2013
V posledních týdnech jsme podali hned dva návrhy na zrušení územního plánů; jeden v městě Trhové Sviny (z důvodu plánované výstavby přeložky pozemní komunikaci nivou Svinenského potoka), druhý v obci Dívčice ...

Pomáháme podnikatelům v alternativní energetice

20. 08. 2013
U Nejvyššího správního soudu jsme uspěli s kasační stížností proti poněkud formalistickému výkladu Územního plánu města B., který aplikoval Krajský soud v Českých Budějovicích. Věc mu byla ze závazným právním výkladem vrácena k novému rozhodnutí.

Podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže

05. 02. 2013
V rámci dlouhodobé specializace JUDr. Tuháčka a Mgr. Štola na problematiku hospodářské soutěže a veřejných zakázek jsme v zastoupení mezinárodní protikorupční organizace Transparency International podali podnět Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže ve ...
close
detail