golf pass

Účastnili jsme se debaty o budoucnosti Temelína

04. 09. 2013

Partner naší kanceláře Miloš Tuháček se zúčastnil diskuze na téma Výstavba nových energetických bloků v jaderné elektrárně Temelín pořádané Sdružením pro trvale udržitelný rozvoj, kde vystoupil na téma právní aspekty výstavby. Za slabá místa označil zejména nedostatečnou možnost veřejnosti a obcí zapojit se do rozhodovacích procesů souvisejících s výstavbou, apeloval také na zajištění plnohodnotného přístupu ke všem informacím souvisejícím s provozem Temelína a jeho možnými riziky.

Dalšími hosty diskuze byla například předsedkyně Úřadu pro jadernou bezpečnost Dana Drábová či ministr životního prostředí Tomáš Jan Podivínský. Záznam z besedy naleznete zde.

Naše kancelář se problematice Temelína dlouhodobě věnuje: podávala mj. úspěšné žaloby na neplnění informačních povinností ze strany SÚJB a ČEZu, účastnila se správních řízení ve věci výstavby 1. a 2. bloku JETE i souvisejících staveb a poskytovala právní servis související s procesem posuzování vlivů na životní prostředí v případě 3. a 4. bloku.

« zpět

close
detail